משרד החקלאות צמח השדה

אודות האתר

המשבר במשק המים המחייב מצב חירום וחיסכון בשימוש במים- עלול לגרום לכך שתחום הגינון ינזק קשות. אין ספק כי ישנו צורך לשנות את התפיסה הגינונית המקובלת כיום, למודל גינון חכם וחסכוני במים.

אתר "צמח השדה" בשיתוף עם ישראל גלון ואביגיל הלר, המחלקה להנדסת הצומח, גננות ונוף, שה"מ, משרד החקלאות, הארגון לגננות ונוף , יזמו ועומדים מאחורי מסע הסברה זה ברשת האינטרנט, במטרה לעודד את הגינון החסכני במים תוך שימוש ושילוב צמחי בר של ארץ ישראל. שילוב צמחי בר בגן הנוי הנו בסיס מצויין לגינון חסכני במים.

מטרתו של האתר היא להפיץ את הידע , ההיכרות והשימוש בצמחי בר למטרות גינון ולהגביר את המודעות של כל הקשורים לענף הגינון, אנשי מקצוע וחובבים, לאפשרויות הגלומות בניצול צמחי בר למטרות גינון חסכני במים.

האתר כולל רשימת צמחים מומלצים לגינון בצירוף צילומים ומידע על תכונותיהם הגנניות ודרכי הריבוי שלהם. כל אחד מהצמחים שבאתר מקושר לבסיס הנתונים הנרחב של אתר  "צמח השדה", שמהווה אנציקלופדיה ידידותית מקוונת של צמחי הבר של ישראל.

צמחי בר מתאימים לנוף הארץ, לאקלים ולקרקע ובדרך כלל עמידים למחלות ומזיקים.

בנוסף לכך ניתן למצוא באתר זה מאמרים מקצועיים ושימושיים העוסקים בשימוש בצמחי בר למטרות גינון ומידע על השיווק שלהם.

יש צורך לשנות את התפיסה הנוהגת כיום של גינון בלתי מתחשב ולעבור לגינון בסגנונות שונים, שאינם גורעים מיופי, ניחוחו וקסמו של הגן. חשוב להכיר את המתכננים המתמחים בגינון ארצישראלי וגינון בצמחי בר. להכיר את הצמחים ולדעת היכן לרכוש צמחים, זרעים פקעות או בצלים של הללו , מגופים מורשים מטעם הרט"ג, ולהתאים אותם לאזור ולסוג הקרקע והאקלים השורר באזור.

כל המומלצים באתר זה הינם מומחים בתחומם ורצוי להעזר בהם.
מידע התחלתי בנושא ההשקיה והחיסכון במים בגינה הפרטית, תמצאו בגלויה זו שהוציא משרד החקלאות שה"ם

הצטרפו גם אתם למובילי המהפכה בגינון הישראלי! צמחי בר מתאימים לנוף הארץ, לאקלים ולקרקע ובדרך כלל עמידים למחלות ומזיקים

mone
about
articles
purchace
recommended
join

sseeds from zion israflora משתלת ניצן משתלת גבעת ברנר  
line